Перевезення негабаритних вантажів

Негабаритним називаються вантажі, які в силу своїх розмірів або ваги не підлягають перевезенню в відкритому чи закритому кузові або контейнері, вантажі, параметри яких (хоча б один) перевищують стандартні. Специфіка негабаритних вантажів така, що практично всі вони унікальні, вимагають для своєї транспортування спеціальної техніки, докладної розробки маршруту, організації спеціальних дозволів, при необхідності - спеціального супроводу перевезення, спеціально навчених водіїв, а також багатьох інших умов, які регулюються правилами перевезення негабаритних і великовагових вантажів.

Негабаритні вантажі підрозділяються на:

 • великогабаритні вантажі - це вантажі, розміри яких при зануренні в транспортний засіб перевищують хоча б один з параметрів граничних габаритних розмірів рухомого складу, встановлених в нормативних документах.
 • довгомірні вантажі - це вантажі, які при зануренні в транспортний засіб виступають за задній борт більш ніж на 2 метри.
 • великовагові вантажі - це вантажі, розміри яких при зануренні в транспортний засіб перевищують хоча б один з параметрів дозволеної максимальної маси рухомого складу або навантаження на осі автопоїзда, визначених у нормативних документах.

Негабаритний вантаж знаходиться під постійним контролем наших співробітників, що дозволяє відстежувати його пересування по всьому маршруту.

Негабаритні вантажі, які перевозяться нашою компанією:

 • сільськогосподарська техніка (трактори, комбайни, жатки, причепи, сівалки, обприскувачі і т.д.);
 • будівельна техніка (екскаватори, бульдозери, бурові машини, крани, грейдери, каменедробарки і т.д.);
 • різне негабаритний технологічне обладнання (трансформатори, компресори, стани, технологічні лінії, ємності, залізничне обладнання, пресове обладнання і т.д.);
 • битовки (побутові приміщення), павільйони, модульні будівлі, негабаритні частини будинкових конструкцій; • негабаритні вантажі з великим діаметром (ємності, промислові труби, бочки);
 • довгомірні вантажі (труби, бури, щогли електропередач і т.д.);
 • негабаритні вироби з дерева, негабаритні металоконструкції і т.д.

Найбільш складним видом транспортування вважається перевезення так званих проектних вантажів. Проектними називаються негабаритні вантажі, які не підлягають перевезенні по звичайних дорогах. Їх транспортування можлива тільки за спеціальним маршрутом. Крім того, іноді розробляється ще й додатковий маршрут. У тому випадку, якщо під час перевезення проектного негабаритного вантажу необхідно проїхати по мосту, то обов'язково повинна бути врахована його вантажопідйомність і, якщо такі є, обмеження по ширині і висоті.

Здійснення транспортувань подібного роду вимагає уважності і обліку всіх тонкощів і особливостей конкретного вантажоперевезення. Фактори, що впливають на вартість перевезення негабаритного вантажу:

 • вибір оптимального виду транспортних засоби для перевезення великогабаритного вантажу (наприклад, для перевезення комбайнів і використовуються спеціальні низькорамні платформи з заглибленнями для коліс комбайна, що дозволяє не перевищувати допустиму висоту, а значить істотно знизити витрати на перевезення);
 • габарити вантажу, що перевозиться (невірний вибір транспортних засобів або неправильне розміщення вантажу на платформі може створити додаткові труднощі при русі транспорту з даними негабаритним вантажем в тунелях, під мостами, шляхопроводами, лініями електропередач і спричинити за собою значне збільшення вартості перевезення);
 • маршрут прямування автотранспорту з негабаритним вантажем (вибір оптимального маршруту перевезення дозволить не тільки скоротити фінансові витрати на отримання спеціальних дозволів і погоджень, супровід вантажу автомобілями прикриття і дорожніх зборів, а й зменшити термін доставки вантажу);
 • різні вимоги і обмеження при перевезенні негабаритних і великовагових вантажів в різних країнах Європи та СНД.

Колектив нашої компанії складається з співробітників, які мають багатий досвід в області перевезень негабариту. Ми професійно займаємося перевезенням будь-якого довгомірного, великогабаритного та великовагового вантажу. Завдяки високому професіоналізму та досвіду фахівців компанії, перевезення негабаритних вантажів здійснюється в найкоротші терміни.
Всі перевезення негабаритних вантажів як по Україні, так і за її межами здійснюються згідно існуючого законодавства, а також норм безпеки при перевезенні.

TOP